Makaleler

ÜMİT UYSAL ANTALYA MODERN SANAT İLE ÖYKÜLER SAHNEDE

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL SAHNEDE MODERN SANAT İLE ÖYKÜ OKUDU... 
Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Antalya Edebiyat Günleri”nin Açılış ve Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya “Yaşasın Öykü” dedi

Uysal, öyküsünü okudu
Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, edebiyatımıza katkıda bulunmak, yaratıcılarını ödüllendirip teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Antalya Edebiyat Ödülleri” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kendi yazdığı “Firuze Tespihimin Taneleri” isimli öyküyü okudu. Konferans salonunu dolduran jüri üyeleri, ödül alan yazarlar ve konuklar Başkan Ümit Uysal’ı ayakta alkışladı.

Öyküler sahneye taşındı
Gecede, dramatize edilen öyküler sahneye taşınırken, bestelenen şiirler de seslendirildi. “Öyküler Sahnede” bölümünde, Füruzan’ın “Parasız Öykü”, Sabahattin Ali’nin “İçimdeki Şeytan” öyküleri Özel Antalya Modern Sanat Kursu öğrencileri tarafından dramatize edilip okundu. Sabahattin Ali’nin şiirlerinden bestelenen şarkılar ise “Şiirin Müziği: Sabahattin Ali” başlığı altında İlke Türkdoğan ve Tuğçe Akat tarafından seslendirildi.